בית > התמחויות > הסכם ממון

הסכמי ממון

הסכם ממון

חוק יחסי ממון מאפשר, לבני זוג, לקבוע ביניהם, הסדר רכושי כראות עיניהם. הסדר רכושי זה, מכונה הסכם ממון / הסכם חיים משותפים / הסכם טרום נישואין. הסכם ממון יכול להיחתם גם במהלך החיים המשותפים ולא רק לפני שמתחתנים.

מדוע לעשות הסכם ממון

הסכם ממון הוא סוג של "הסכם מגירה" מעיין "תעודת ביטוח" כי במקרה של פרידה או וגירושין- אופן חלוקת הרכוש, ידוע מראש ויחסוך מכם הליכים משפטיים יקרים ומאבקים על רכוש רכושיים. מרגע החתימה על ההסכם, יודעים בני הזוג מה תהיינה זכויותיהם בנכסים ומכאן כל אחד מהם יכול להיות "רגוע" מקום בו, קיימת וודאות לגבי זכויות מול חובות במקרה של פרידה.

היתרון העיקרי בחתימה על הסכם ממון – יצירת וודאות ושקט כלכלי.

משרד עורכי דין דקלה סומך קרם מתמחה בהסכמי ממון המשלבים התמחות מיוחדת בנישה של הסכמי ממון. בזכות הבנה מקיפה של ההיבטים המורכבים של דיני המשפחה, ניסיון רב שנים בהליכים לביטול או אכיפת הסכמי ממון ובשילוב כלים משפטיים נוספים – מובטח לכם הסכם ממון מקצועי ומקיף שיקנה לכם שקט ובטחון כלכלי.

משרדנו מתמחה בקשת רחבה של שירותים משפטיים בתחום של הסכמי ממון ובניהם:
● מתן חוות דעת משפטית לגבי הסכם ממון.
● הערות ותיקונים להסכם ממון.
● עריכת הסכמי ממון בין בני זוג.
● ייעוץ ותכנון מיסוי מקרקעין באמצעות הסכם ממון
● ייעוץ ותכנון התנהלות כלכלית בתא המשפחתי באופן שממקסם את רמת החיים של המשפחה אך שומר על הפרדה שאין בה כדי להביא לעירוב נכסים.
● כלים משפטים ופתרונות יצירתיים לשמירה על ההון המשפחתי.

עורכת הדין סומך קרם, היא גם מגשר מוסמכת בתחום משפחה ולכן בכל מקרה של מחלוקת בקשר להסכם, לעורכת הדין הכלים הנדרשים והידע, לגשר בניכם לצורך מציאת פתרונות הוגנים.

קיבלת מבן/בת הזוג, הסכם ממון לחתימה ? אין לחתום עליו לפני שמתייעצים עם מעורך דין המתמחה בהסכמי ממון ובתחום דיני המשפחה.
הסכם ממון הוא אחד מההסכמים המהותיים ביותר שתעשו במהלך חייכם.

איך הסכם יחסי ממון מקבל תוקף משפטי

את ההסכם מומלץ לאשר בפני בית המשפט לענייני משפחה על מנת לתן לו תקוף של פסק דין. עם זאת, ניתן לאשר את ההסכם בפני רושם הנישואין ולחלופין בפני נוטריון. אז אלו דרכים פחות "הרמטיות" ולכן מומלץ להימנע מהם ולפעול בדרך המלך של הגשת ההסכם לאישור, ביהמ"ש לענייני משפחה.

בדרך כלל עם הגעת בני הזוג לבית המשפט לענייני משפחה לאישורו של הסכם הממון, אין בית המשפט נוהג להתערב בתנאי הסכם הממון שערכו הצדדים וכל שעל בני הזוג לעשות הוא להתייצב באולמו של בית המשפט לענייני משפחה.

בדיון שנקבע לאישורו של הסכם הממון תפקידו של בית המשפט הוא לוודא כי הצדדים ערכו וחתמו על הסכם הממון בהסכמה חופשית ולהשתכנע כי בני הזוג הבינו את משמעות של ההסכם ותוצאותיו.

במסגרת עריכת הסכם הממון יש לוודא כי הסכם יחסי הממון עומד בהלימה לחוק החוזים שכן חוק יחסי ממון הוא חוזה בכתב ככל חוזה אחר ומשכך חלות עליו הוראות חוק החוזים, שאין זכרם בא בדרך כלל עת מנסחים הצדדים הסכמי ממון ומכאן עתירות רבות משך השנים לביטולם של הסכמי ממון.

למשרדנו ניסיון רב שנים בתחום של הסכמי ממון ביחס עם סוגיות משפטיות משיקות (מיסוי מקרקעין, צוואות, דיני חוזים וכדומה). הדבר מאפשר לנו ליצור לכם הסכם ממון מקיף, בראיה כוללת ובמקצועיות מרבית.

מה כולל הסכם ממון

להלן מספר נושאים שיש להסדיר כמעט בכל הסכם ממון. אין באמור להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני.

● דירת המגורים: מה דינה של הדירה בה מתגוררים בני הזוג; מי יפנה את הנכס ובתוך כמה זמן; אופן פירוק השיתוף בדירה ולוח זמנים למכירה; אופן חלקות הזכויות; זכות מגורים בלתי הדירה לאחד מבני הזוג ….
● משכנתא: כיצד ובאיזה חלקים תסולק המשכנתא; לוח זמנים לסילוק …
● הסדרה של רכוש שנרכש לפני הנישואין
● קביעת התקופה הקובעת לאיזון
● הסדרת סוגיות של ירושות ומתנות המתקבלות אצל אחד מבני הזוג
● התחשבנות בגין נכסי קריירה: כושר השתכרות עתידי; מוניטין; קניין רוחני
● הסדרת סוגית מזונות אישה/מזונות משקמים
● הסדרת סוגית הגט
● הסדרת אופן חלוקת מניות (בשווי או בעין) לרבות סוגיות מיסוי
● אופציות
● אופן חלוקת זכויות סוציאליות ופנסיוניות

הסכם ממון הוא למעשה תעודת ביטוח לא רק לעצמך. במקרים של נישואין שניים מדובר בתעודת ביטוח גם עבור הילדים שלך.

בין אם אתה בזוגיות רצינית או לפני נישואין ובין אם אתה נשוי ועתיד לקבל ירושה מהותיות, אנחנו מזמינים אותך לפנות למשרדנו ולהגיע לפגישת ייעוץ על מנת להבין איך כדאי לך לבטח את עתידך או עתיד ילדך בהסכם ממון.
הסכמי ממון נערכים ומטופלים באופן אישי על ידי עורכת הדין סומך קרם המתמחה בהסכמי ממון. ההליך מלווה בצורה רגישה ומקצועית בליווי אישי וצמוד של עורכת הדין את בני הזוג. הסכמי הממון במשרדנו "נתפרים" באופן אישי לבני הזוג, ובהתאם לנסיבות חייהם המיוחדות.

לסיכום

הליך גירושין הוא הליך מורכב, אשר כולל מספר רב של הליכים משפטיים שונים.  מדובר בהליכים טעונים ומורכבים, בהם שני אנשים שקשרו את גורלם יחד, וחלקו תקופת חיים משותפת, נאלצים להסדיר ביניהם את הנושאים החשובים ביותר בחייהם – כל זאת דווקא בעת כעס ומחלוקת. בחירה בעורך דין גירושין מתאים, תקל עליך לעבור את המשבר ותוביל אותך לתוצאה הרצויה.

אנו ממליצים בחום לפנות לעורך דין המתמחה בגירושין במידה ואתם עומדים לקראת הליך גירושין או נמצאים בעיצומו.

זכרו – ידע זה כוח

זקוקים לייעוץ משפטי?

זקוקים לייעוץ משפטי?